Официальный сайт
Адрес райисполкома:
231100, г. Ошмяны,
ул. Советская, 103
Электронная почта:
Ispolkom@oshmiany.gov.by
Телефон:  8-(01593)-4-46-16
Факс:  8-(01593)-4-55-25

2009 год

 Разгледзеўшы хадайніцтвы працоўных калектываў, упраўленняў, аддзелаў і служб Ашмянскага раённага выканаўчага камітэта аб заахвочванні працоўных калектываў, перадавікоў народнай гаспадаркі раёна за найлепшыя дасягненні ў гаспадарчым, сацыяльна-культурным будаўніцтве, грамадска-палітычным жыцці па выніках 2009 года, Ашмянскі раённы выканаўчы камітэт рашыў занесці на раённую дошку Гонару:
 
перадавікоў народнай гаспадаркі:
 
Арыка Алу Дзмітрыеўну -
аператара паточнай лініі па выпрацоўцы ільновалакна
адкрытага акцыянернага таварыства “Ашмяны-лён”;

Барткевіча Юрыя Іванавіча -
майстра Ашмянскага раёна электрычных сетак
філіяла Гродзенскага рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі ”Гроднаэнерга” Ашмянскія электрычныя сеткі;

Бартась Аксану Пятроўну -
загадчыка Мураванаашмянкоўскай бальніцы сястрынскага дагляду ўстановы аховы здароўя "Ашмянская цэнтральная раённая бальніца";

Белавус Марыну Рамуальдаўну -
дырэктара Ашмянскай раённай
цэнтралізаванай бібліятэчнай сістэмы;
 
Берната Пятра Іванавіча -
аператара па дарошчванні маладняка буйной рагатай жывёлы сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва "Ашмянскі Світанак";
 
Барткевіча Іосіфа Зыгмандавіча -
аператара па адкорму буйной рагатай жывёлы
сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва "Крэйванцаўскі";

Дэрвіса Уладзіміра Клеафасавіча -
слесара-рэмонтніка 6 разраду рамонтна-механічнага ўчастка
філіяла адкрытага акцыянернага таварыства
“Дражджавы камбінат”  Ашмянскі дражджавы завод;

Ждановіча Генрыха Іосіфавіча -
машыніста крана ўчастку здабычы фрэзернага торфу
адкрытага акцыянернага таварыства
“Торфабрыкетны завод Ашмянскі”;
 
Захарка Сяргея Іосіфавіча -
аператара па штучнаму асемяненню буйной рагатай жывёлы Ашмянскага раённага унітарнага прадпрыемства
"Селекцыйна-племянны цэнтр жывёлагадоўлі";

Качана Яна Тамашавіча -
электрагазазваршчыка дарожна-эксплуатацыйнага ўпраўлення № 57 рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства аўтамабільных дарог "Гроднааўтадар";

Клінцэвіч Рэгіну Чаславаўну -
укладчыцу-упакоўшчыцу 2 разраду
адкрытага акцыянернага таварыства “Белкава”;
 
Кульпекшу Аляксандра Анатольевіча -
абліцоўшчыка-плітачніка ўчастка аддзелачных работ
адкрытага акцыянернага таварыства "Будаўнік";
 
Кумпіцкага Станіслава Станіслававіча -
вадзіцеля Ашмянскага раённага спажывецкага таварыства;
 
Лісоўскага Леанарда Рамуальдавіча -
фрэзероўшчыка 6 разраду інстументальнага цэха
адкрытага акцыянернага таварыства “Радыётэхніка”;

Лозка Вячаслава Ільіча -
машыніста экскаватара 6 разраду
адкрытага акцыянернага таварыства "Дарожна-будаўнічы трэст № 6" дарожна-будаўнічага ўпраўлення № 28;

Мажэйка Генуэфу Вайцехаўну -
цырульніка камунальнага  унітарнага прадпрыемства
бытавога абслугоўвання насельніцтва “Ашмяны-быт”;

Матуса Аляксандра Іосіфавіча -
цесляра жыллёва-эксплуатацыйнай службы
раённага ўнітарнага прадпрыемства
жыллёва-камунальнай гаспадаркі
 
Раціну Дануту Станіславаўну -
майстра вытворчага навучання ўстановы адукацыі
“Ашмянскі дзяржаўны прафесійны аграрна-тэхнічны каледж”;
 
Савёнак Антаніну Мікалаеўну -
дырэктара ўстановы адукацыі
“Дзяржаўная гімназія № 1 г.Ашмяны”;

Улеш Ірыну Мар’янаўну -
аператара машыннага даення кароў
малочна-таварнай фермы "Міхайлоўшчына”
сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва "Гальшанскі”;

Чаплінскую Тэрэсу Іосіфаўну -
страхавога агента прадстаўніцтва
Беларускага рэспубліканскага унітарнага страхавога прадпрыемства “Белдзяржстрах” па Ашмянскаму раёну;

Чумачэнка Мікалая Пятровіча -
электрыка па рамонту электраабсталявання і акумулятарных батарэй Ашмянскага адкрытага акцыянернага таварыства "Аграпрамтэхніка";

Шыдлоўскага Анатоля Уладзіміравіча -
абвальшчыка мяса каўбаснага цэха
адкрытага акцыянернага таварыства
“Ашмянскі мясакамбінат”;
 
Якубеля Мар’яна Яўгеньевіча -
вадзіцеля грузавой калоны філіяла
"Аўтамабільны парк № 13 г.Ашмяны”
адкрытага акцыянернага таварыства "Гроднааблаўтатранс";

сям'ю Чэрскіх
Таццяны Віктараўны і
Дзмітрыя Аляксандравіча;
 
працоўныя калектывы:

радзільнага аддзялення ўстановы аховы здароўя "Ашмянская цэнтральная раённая бальніца" (загадчык Кунц Наталля Вітальеўна);

народнага тэатра танца і песні “Імпульс” раённага Дома культуры (кіраўнікі Шурбак Марына Паўлаўна, Варановіч Марына Рыгораўна)
 
участка аддзелачных работ адкрытага акцыянернага таварыства "Будаўнік" (начальнік Ляховіч Антаніна Пятроўна);

участка па вытварчасці сыроў адкрытага акцыянернага таварыства Ашмяны “Сыраробчы завод” (майстар-сырароб Гіль Іван Станіслававіч);

брыгады энергетычнай службы адкрытага акцыянернага таварыства "Ашмянскі мясакамбінат" (галоўны энергетык Акулевіч Баляслаў Казіміравіч);

брыкетнага цэха адкрытага акцыянернага таварыства “Торфабрыкетны завод Ашмянскі” (начальнік Ждановіч Андрэй Тадэвушавіч);

аддзела пастаўкі хімічнай прадукцыі Ашмянскага адкрытага акцыянернага таварыства "Аграпрамтэхніка" (інжынер Корсак Уладзімір Альбінавіч);

вытворчага ўчастка № 2 сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва "Гальшанскі" (брыгадзір Скаржынскі Міхаіл Іванавіч);
 
малочна-таварнай фермы "Гальшаны" сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва "Гальшанскі" (загадчык Гардзей Таццяна Францаўна);

фермы па адкорму буйной рагатай жывёлы "Нарушаўцы" сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва "Гальшанскі" (загадчык Жабко Алена Вікенцьеўна).