Официальный сайт
Адрес райисполкома:
231100, г. Ошмяны,
ул. Советская, 103
Электронная почта:
Ispolkom@oshmiany.gov.by
Телефон:  8-(01593)-4-46-16
Факс:  8-(01593)-4-55-25

2011 год

     Разгледзеўшы хадайніцтвы працоўных калектываў і структурных падраздзяленняў Ашмянскага раённага выканаўчага камітэта аб заахвочванні працоўных калектываў, перадавікоў народнай гаспадаркі Ашмянскага раёна за найлепшыя дасягненні ў гаспадарчым, сацыяльна-культурным будаўніцтве, грамадска-палітычным жыцці па выніках 2011 года Ашмянскі раённы выканаўчы камітэт  вырашыў занесці на раённую дошку Гонару:

перадавікоў народнай гаспадаркі:

Амільянюк Леакадзію Іванаўну,майстра змены ААТ“Ашмяны-лён”
 
Бражыцкага Казіміра Браніслававіча,трактарыста-машыніста сельскагаспадарчай вытворчасці КРСУП “Эксперыментальная база “Баруны”
 
Буткевіча Івана Іосіфавіча, майстра ўчастка першай групы службы ліній электраперадач філіяла рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі “Гроднаэнерга” – Ашмянскія электрычныя сеткі
 
Гарлуковіча Паўла Мар’янавіча,страхара спецыялізаванай брыгады дахавых работ ААТ “Будаўнік”
 
Гурскага Вацлава Вацлававіча, слесарапа рамонту абсталявання кацельніАшмянскага РУП ЖКГ

Дабраловіч Ірыну Мікалаеўну, аператара машыннага даення кароў малочна-таварнай фермы “Міхайлоўшчына”СВК “Гальшанскі”
 
Дабраловіча Уладзіміра Уладзіміравіча, майстра вытворчага навучання УА “Ашмянскі дзяржаўны прафесійныаграрна-тэхнічны каледж”
 
Дэрвіс Алену Іванаўну, прадаўца Ашмянскага філіяла Гродзенскага абласнога спажывецкага таварыства
 
Заянкоўскую Марыю Казіміраўну, майстра-сырароба ўчастка па вытворчасці сыра “Ашмянскі сыраробчы завод” філіяла ААТ“Лідскі малочна-кансервавы камбінат”
 
Зінкевіч Таццяну Віктараўну, машыніста расфасовачна-упаковачных машын дражджавога ўчастка філіяла ААТ“Дражджавы камбінат”Ашмянскі дражджавы завод

Зыковіча Аляксандра Андрэевіча,трактарыста-машыніста сельскагаспадарчай вытворчасціСВК “Ашмянскі Світанак”

Кусанаву Людмілу Адамаўну,настаўніка англійскай мовы ДУА“Гімназія № 1 г.Ашмяны”
 
Лозка Вячаслава Ільіча, машыніста экскаватара ДБУ - № 28 ААТ  “Дарожна-будаўнічы трэст № 6”
 
Ляўкоўскага Франца Сцяпанавіча, вадзіцеля аўтамабіля ААТ “Ашмянскі мясакамбінат”
 
Макей Галіну Францаўну, прапітчыка электратэхнічных вырабаў ААТ“Радыётэхніка”

Мацкевіча Валерыя Вацлававіча, аператара па штучнаму асемяненню буйной рагатай жывёлы Ашмянскага РУП “Селякцыйна-племянны цэнтр жывёлагадоўлі”

Місюкевіч Марыну Зыгмунтаўну,галоўную медыцынскую сястру УАЗ Ашмянская цэнтральная раённая бальніца”
 
Паўлюкойц Марыю Іосіфаўну, жывёлавода фермы “Гардзіеўцы” СВК “Крэйванцаўскі”
 
Пятрову Любоў Георгіеўну, настаўніка гісторыі дзяржаўнай установы адукацыі “Сярэдняя школа № 2 г. Ашмяны”

Рагінскага Сяргея Зянонавіча,трактарыста-машыніста сельскагаспадарчай вытворчасці  Ашмянскага ААТ “Аграпрамтэхніка”
 
Русель Ніну Анатоліеўну, жывёлавода фермы “Ліпаўка” СВК “Кракоўка”
 
Руцько Пятра Расціслававіча, вадзіцеля пагрузчыка філіяла гравійна-сартавальнага завода “Баруны” ААТ “Дарбудіндустрыя”
   
Цімаховіча Аляксея Зенонавіча, электрамеханіка сувязі Ашмянскага раённага вузла электрасувязі Гродзенскага філіяла  рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства  электрасувязі  "Белтэлекам”
 
Янушкевіча Станіслава Іосіфавіча вадзіцеля грузавой калоны філіяла “Аўтамабільны парк № 13 г.Ашмяны” ААТ “Гроднааблаўтатранс”
   

сям’ю Сухадольскіх  Наталлі Міхайлаўны і Віталія Іосіфавіча  г.Ашмяны

працоўныя калектывы:
участка аўтатранспарту Ашмянскага адкрытага акцыянернага таварыства "Аграпрамтэхніка" (намеснік дырэктара па аўтатранспарту Лаўцэль Станіслаў Вацлававіч);
дзяржаўнай установы адукацыі "Яслі-сад в.Кракоўка" (загадчык Яблонская Святлана Іванаўна);
аддзялення дзённага знаходжання для інвалідаў дзяржаўнай установы "Тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва Ашмянскага раёна" (загадчык Катовіч Іна Мечыславаўна);
Ашмянскай раённай цэнтральнай бібліятэкі Ашмянскай раённай цэнтралізаванай бібліятэчнай сістэмы (дырэктар Белавус Марына Рамуальдаўна);
Ашмянскага раёна электрычных сетак філіяла Гродзенскага рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі "Гроднаэнерга" - Ашмянскія электрычныя сеткі (начальнік Верамеевіч Уладзімір Іосіфавіч);
неўралагічнага аддзялення стацыянара ўстановы аховы здароўя "Ашмянская цэнтральная раённая бальніца" (загадчык Філістовіч Сяргей Іванавіч);
апаратчыкаў тэрмічнай апрацоўкі мясапрадуктаў каўбаснага цэха адкрытага акцыянернага таварыства "Ашмянскі мясакамбінат" (майстар Міжыгурская Валянціна Анатолеўна);
прыватнага гандлёва-вытворчага прадпрыемства “НІКОШАНС” (дырэктар Болзан Лілія Мікалаеўна);
фермы па адкорму буйной рагатай жывёлы “Нарушаўцы” сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Гальшанскі” (загадчык Жабко Алена Вікенцьеўна)
вытворчага ўчастка № 1 сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Ашмянскі Світанак” (загадчык Лаздзін Уладзімір Станіслававіч).